ANASAYFA / ÜRÜNLER / EMEKLİLİĞİNİZ

EMEKLİLİĞİNİZ

Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında

Bugün tasarruf yapmaya başlamanız, geleceğinizde birçok şeyi değiştirebilir. Emekli olduğunuzda hayal ettiğiniz yaşam kalitesine sahip olabilmek için düzenli birikim yapmak istiyorsanız, Bireysel Emeklilik Sistemi size göre.

Bireysel emeklilik sistemi, mevcut kamu sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulmuştur. Temel amacı, bireylerin çalışma yaşamları boyunca yaptıkları düzenli tasarrufların yatırıma yönlendirilmesini sağlayarak, oluşacak birikimlerle, tasarruf yaptıkları dönemde sahip oldukları refah seviyesinin emeklilik döneminde de devam etmesini sağlamaktır. Sistem gönüllü katılım esasına dayanmaktadır. Devletin %25 katkısıyla sisteme olan ilgi artmıştır.

Bireysel emeklilik sistemine 18 yaşından büyük fiil ehliyetine sahip kişiler katılabilir. Sisteme katılım için bir emeklilik şirketi ile emeklilik sözleşmesi akdetmek yeterlidir.

Devlet Katkısı

Düzenli veya toplu olarak yatırdığınız tüm katkı paylarının %25'i oranında, devlet katkısı avantajından faydalanabilirsiniz. Bir takvim yılı içinde yapılan toplam devlet katkısı, ilgili takvim yılı için belirlenen yıllık toplam brüt asgari ücret tutarının %25'ini aşamaz.

Ürün Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

0224 222 68 68
teknik@sigortif.com
Altınova Mh. Buttim İş Merkezi
B Blok No :424/5 Büro No:1152 Osmangazi / BURSA

ÜRÜNLER


Trafik Sigortası
Kasko
Sağlık Sigortası
Hayat Sigortası
Konut Sigortası
Dask
Bireysel Emeklilik
İş Yeri Sigortası